Az amerikai Pew kutatóintézet felmérései szerint az elkövetkező években várhatóan milliók indulnak meg Afrikából Európa és az Egyesült Államok felé.
Az elemzés megállapítja, hogy a migránsok azért hagyják el szülőföldjüket, mert ott kevés a munkalehetőség, alacsonyak a bérek, politikai bizonytalanság, egyes országokban pedig még modern kori rabszolgaság is uralkodik. A szubszaharai régió hat országában végzett felmérés szerint több milliónyian jelezték, hogy ha tehetnék, útra kelnének.
A Pew által Szenegálban, Ghánában és Nigériában megkérdezettek egyharmada azt mondta: azt tervezi, az elkövetkező öt évben elhagyja a hazáját. 2015-ben például csaknem kétmillió ghánai - a népesség hat százaléka - vett részt az Egyesült Államok vízumlottó-programjában, amely óriási érdeklődést vált ki a Kongói Demokratikus Köztársaságban, Libériában és Sierra Leonéban egyaránt.
Az amerikai kutatóintézet leszögezte: Európába legalább egymillió ember érkezett a szubszaharai térségből, a legtöbben az Egyesült Királyságban és Franciaországban kértek menekültstátuszt. Több mint 400 ezer szubszaharai migráns az Egyesült Államokba indult. (MTI)